Transformers 4 Fiyaskosu

Transformers 4 Fiyaskosu

Temmuz 17, 2014 | Faruk

Aylarca büyük bir merakla bekledikten sonra vizyona çıkar çıkmaz koşa koşa gittik filme. Gitmez olaydık!... Keşke sadece hayallerimizde kalsaydı.

80 ler çocukları için Transformers başka bir şey ifade eder. Çocukluğumuzun en güzel anılarındandır. O dönem her çocuğun hayali Optimus Prime oyuncağı sahibi olmaktı ve benim vardıııı :) Gün geldi geçti bir de baktık ki seri sinemaya uyarlanıyor. Heyecanımız tarif edilemezdi. İlk filme gittiğimde sinema (Mithatpaşa Gösteri Merkezi) tıka basa 80 lerin çocuklarıyla doluydu ve herkes inanılmaz bir heyecanla filme koşmuştu.

İlk film kesinlikle çok iyiydi.

2. film de beklentieri karşıladı.

3. filmde Ironhide öldüğünde yıkıldım resmen , ama yine de çok güzeldi. 

Ama 4 tamamen gürültü ve yersiz saçma esprilerle doldurulmuş, duygular ayarlanamamış, berbat müziklerle hiç edilmiş bir fiyaskoydu benim için.

Yersiz gürültüden daha ilk yarıda başımız ağrıdı. Gereksiz duygusal sahneler -ki kötü kurgulanmıştı.- filmin heyecanını baltaladı. Doğru dürüst mantıklı bir aksiyon sahnesi yoktu. 

Koskoca Avcı Robot ki kendisi ne Autobot ne de Decepticon, koca koca robotları parçalarken, basit bir insan kılıcı ile blok yaptığında -Yuh!! sesiyle çınladı salon resmen.

Yapımcısı bu filmi Michael BAY' den başkasına yaptırmamalı bence.

 

Yazık çok yazık......

{fa} ruk

Software Developer

e-Sosyal

:)

Ankara