Maymunlar Cehennemi 2 - Şafak Vakti 2014

Maymunlar Cehennemi 2 - Şafak Vakti 2014

Ağustos 11, 2014 | Faruk

İlk kez çocukken seyretmiştim bu filmi. O zamandan çok etkilendiğimi gayet iyi hatırlıyorum. İnsanoğlunun şu an dünyanın hakimi gibi görünmesine rağmen her an tahtımızın altımızdan kayabileceği fikri çok açık belirtiliyordu. En çok da o son sahneyi hatırlıyorum. Hani geleceğe giden astronot sahilde atla giderken Özgürlük Heykeli'nden kalanları görmüştü. :) Etkisi halen geçerli bende.

Hollywood'un artık yeni mazleme bulma krizine girip de eski filmelere yeni senaryolar yazma kolaylığına girmesiyle Maymunlar Cehennemi de yeniden vizyona girdi. Aslında güzel oldu, çünkü yeni malzeme bulamayınca gerzekçe senaryolanmış ve tamamen amatörce kurgulanmış ; cinsellik ve korku üzerine kurulmuş saçma gençlik filmelerine sarmaya başlamışlardı...

Yeniden çekilen serinin ilk filmi Maymunlar Cehennemi - Başlangıç bir çok izleyici gibi beni de seyir açısından memnun etmişti. Güzel bir kurgu mantıklı bir hikaye. Oyuncu seçimi gayet başarılıydı. Ve Ceasar'ın doğuşu... 

2. film Maymunlar Cehennemi - Şafak Vakti'ne 9 Temmuzda gidebildim. Genelde seri filmlerde 2 film ara bölüm olduğu için bir çok nokta kopuk olur ama bunda öyle değildi. Hikaye gayet hoş bir şekilde bağlanmış ve izleyiciyi sıkmadan arada geçen 10 yılın özeti yapılmış. Çok uzatmadan hemen aksiyona girmesi gayet tatmin edici. Artık maymunlar kendilerini iyice geliştirmiş, okuma yazmayı ve hatta konuşmayı bile öğrenmişler.

İzlemeyenlerin tadını kaçırmamak için spoiler vermek istemiyorum, o yüzden detaylara girmiyorum. Ancak ilk filmi izlediyseniz bunu da mutlaka izlemenizi öneririm.

Ve filmin sonunda da anlıyoruz ki 3 film çok şiddetli bir şekilde geliyor ve artık ciddi bir savaş başlayacak.

Haydi bakalım dünyanın ve insan egemenliğinin sonuna hoşgeldiniz. :)

{fa} ruk

Software Developer

e-Sosyal

:)

Ankara