Galaksinin Koruyucuları 2014

Galaksinin Koruyucuları 2014

Ağustos 15, 2014 | Faruk

Yine Marvel, yine Uzay Macerası...

Amaaa bu sefer gerçekten iyiydi. Hikayeyi daha önce hiç duymamıştım, çizgi romanı falan da denk gelmemişti. Arif'le herhangi bir fikrimiz olmadan gittik filme. Ama gittiğimize kesinlikle değdi :). Hani bazen sinemada bir film seyredersiniz de çıktıktan sonra "-Bu ne la böyle!" gibisinden bir cümle çıkar ya ağzınızdan. Sonra pişman olursunuz sinemaya verdiğiniz paraya. "-Keşke televizyona düşene kadar bekleseydim!.."ler uçuşur havada. Ki en son Transformers 4 te aynı düşünceye kapılmıştım. Ama yoook bu sefer dedim iyi ki gelmişiz diye.

Genelde sinemaya giderken çok incelerim. Yönetmeni kim? Hikaye nereden çıkmış? Senarist kim? Daha önce neler yapmışlar? Oyuncular sağlam mı? diye. Ama ilginçtir bu sefer iki fragman seyredip tabiri caizse bodoslama daldık filme. Sanırım işin içinde Marvel olduğu için iyi bir filme olur diye düşündük.

Film hakkında söylenecek bir çok şey var ama izlemeyen için spoiler olmaması için detay anlatmak istemiyorum. Hani ben internette gezerken bu yazıya rastlasam ne okumak isterim mantığıyla gidiyorum.

Filmin başlangıcından sonuna kadar aksiyon temposu gayet tatlı ilerledi. Yükseldiği ve düştüğü anlar oldukça güzel kurgulanmıştı ki hiç yormadı. Karakterler gerçekten sürprizlerle doluydu. Baş karakter olan insan şahıs gayet ukalâ gibi görünse de temiz delikanlı dedikleri tiplerden. Yeşil hatun sağlam bir savaşçı ve filmin syerinde ilginç sürprizleri var. Rakun tam bir şamata, dahî, zıpır! Başkarakter olmalı bence. Ağaç adam nam-ı diğer "BENİM ADIM GROOT!" -ki orjinalini Vin Diesel seslendiriyor" kesinlikle doğayı ifade ediyor. Hayat kaynağı olan ama gerektiğinde verdiklerini fazlasıyla alabilen. İri yarı dövmeli uzaylı izbandutun konuşmasını duyana kadar herşey normal görünüyordu. Ama adamın görüntüsünün aksine diksiyonu ve kullandığı kelimeler birçok dilbilimcide bile yoktur eminim.

Bu beşli galaksinin başına bela olan kötü adamı tepeliyor tepelemesine ama filmin sonunda anlıyoruz ki bu sadece bölüm canavarı! :) Yani devamı geliyor. Umarım devam filminde bu kaliteyi bozmadan ilerler hikaye. Genelde devam filmlerinin kaderi olan bozulmaya maruz kalmaz.

Tavsiyem bu tarzı seviyorsanız mutlaka izleyin , ama sinemada ve mümkünse 3D izleyin. Pişman olmazsınız. 

{fa} ruk

Software Developer

e-Sosyal

:)

Ankara